Podsumowanie noworocznego weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Podsumowanie noworocznego weekendu

Policjanci z koszalińskiej komendy w trakcie długiego świątecznego weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. W tym celu prowadzili między innymi wzmożone kontrole drogowe. Do niedzielnych późnych godzin wieczornych zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, a za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 50+ prawo jazdy straciło 7 kierujących.

Okres związany ze świętami to czas wytężonej pracy koszalińskich policjantów. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i powiatu na drogach oraz osiedlach pojawiła się większa liczba patroli. Mundurowi oprócz działań typowo prewencyjnych zatrzymywali także sprawców wykroczeń oraz nietrzeźwych kierowców i osoby poszukiwane.

W trakcie minionego weekendu mundurowi ujawnili 6 osób, które prowadziły samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto wśród osób zatrzymanych do kontroli przez koszalińskich policjantów było 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Każdy z zatrzymanych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przez te dni koszalińscy policjanci częściej interweniowali w związku z awanturami domowymi czy zakłócaniem ciszy nocnej. Podjęli także interwencję w dniu 31-12-2020 roku po otrzymanym zgłoszeniu, że na terenie Mielna w jednym z obiektów, gdzie wynajmowane są domki letniskowe znajduje się duża liczba osób. Policjanci ustalili, że domki zostały wynajęte wbrew obowiązującym obostrzeniom. Mundurowi wylegitymowali ponad 30 osób i sporządzili stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. Ponadto równolegle wobec wszystkich wylegitymowanych osób prowadzone będzie postępowanie w sprawach o wykroczenia przez I koszaliński komisariat.